Jump to content

Jesenji Mix-Boile


Recommended Posts

Po mom iskustvu u jesen mi se bolje pokazao miks sa vise proteina.

U prosjeku moja boila za proljece-ljeto ima oko 25% proteina a ova za jesen 30-35%.

Pricam za period do 1.decembra posto zimu ne pecam.

Brko kad sprema zalihe za zimu trazi jacu hranu da bi nabio sto vecu tjelesnu masu.

I sto je jos zanimljivije bolje mi je riba radila nocu nego preko dana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po mom iskustvu u jesen mi se bolje pokazao miks sa vise proteina.

U prosjeku moja boila za proljece-ljeto ima oko 25% proteina a ova za jesen 30-35%.

Pricam za period do 1.decembra posto zimu ne pecam.

Brko kad sprema zalihe za zimu trazi jacu hranu da bi nabio sto vecu tjelesnu masu.

I sto je jos zanimljivije bolje mi je riba radila nocu nego preko dana.

sa jednim se slazem sto posto . Tj da sprema zalihe za zimu i masnocu a dali se ta zaliha pravi proteinima koji su brzo varljivi ili ugljenim hidratima. Ovi sto cuvaju i goje prasice kazu da najvise masnoce nabace od kukuruza tj ugljenih hidrata....
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

sa jednim se slazem sto posto . Tj da sprema zalihe za zimu i masnocu a dali se ta zaliha pravi proteinima koji su brzo varljivi ili ugljenim hidratima. Ovi sto cuvaju i goje prasice kazu da najvise masnoce nabace od kukuruza tj ugljenih hidrata....

Ta informacija je I meni poznata, UH idu direktno u masne naslage a proteini u energiju i malim delom u masne naslage. Na ribnjacima u jesen tovnog sarana tovare SIROVIM kukuruzom kako bi sto pre nabacio masne naslage i dobio na tezini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U svakom slucaju mix treba da sadrzi nesto vise proteina nego leti ali i slozenih ugljenih hidrata koji se ne razlazu brzo vec stvaraju zalihe za zimu. Prosti ugljeni hidrati su tu nepozeljni
Link to comment
Share on other sites

U svakom slucaju mix treba da sadrzi nesto vise proteina nego leti ali i slozenih ugljenih hidrata koji se ne razlazu brzo vec stvaraju zalihe za zimu. Prosti ugljeni hidrati su tu nepozeljni

sta spada u proste a sta u slozene uh?
Link to comment
Share on other sites

Prosti uh su seceri koji se brzo razlazu i ne prave nikakve zalihe dok su slozeni vlaknasti uh kojih ima u zitaricama tj sto se tice samog miksa u brasnima kao sto je kukuruzno, pirincano, razano itd
Link to comment
Share on other sites

Kada se slozi miks na osnovu cega znate koliko tacno procenata ima cega u miksu ? Kako to izracunate s obzirom da se u vasim procentima pojavljuju brojevi sa dve decimale ?

Izracunava se tako sto moras da znas tacne nutritivne vrednosti svih sastojaka koje si stavio unutra . saberes procente  (u ovom slucaju proteina) koji sadrzi svaki sastojak i podelis sa brojem cinilaca. Da pojednostavim ; odredis aritmeticku sredinu,tj srednju vrednost.

Link to comment
Share on other sites

Google :) kao i za sve. Postoji gomila tablica i baza podataka nutritivnih vrednosti stvari koje se nalaze u svakodnevnoj upotrebi. a ako koristis kupovne mikseve ili seces sa kupovnim miksevima ,okrenes kesu nazad,pa procitas. iskreno,nikad se ne opterecujem toliko procentima.

Link to comment
Share on other sites

Google :) kao i za sve. Postoji gomila tablica i baza podataka nutritivnih vrednosti stvari koje se nalaze u svakodnevnoj upotrebi. a ako koristis kupovne mikseve ili seces sa kupovnim miksevima ,okrenes kesu nazad,pa procitas. iskreno,nikad se ne opterecujem toliko procentima.

Da da znam to  :) 

 

Nego rekoh da pitam mozda postoji neko drugo resenje tih procenata 

Link to comment
Share on other sites

Ljudi,seceri,secer vam je samo drugi naziv za ugljene hidrate. Tako da Ganicu,stavljas secere :)

 

Procitaj ponovo pre nego sto se nekom smejes...sto se mene tice smejes se svom neznanju...mozda ti neko objasni kako se dele UH
Link to comment
Share on other sites

Zajednicki naziv za ugljene hidrate-seceri. Shoga,nikom se nisam smejao,niti podbadao. to nikad nisam radio na internetu. samo ucestvujem u diskusiji. A tvoj nastup je provokatorski. sto se mene tice ,ovde sam da dopunim svoje znanje, ili dam neko svoje misljenje ,mozda i ja mogu necije znanje da upotpunim. Necu odgovoriti na tvoju provokaciju, da se svadjam i prepirem ,ne zelim da tema ode u off. pozdrav. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja reagujem tako jer izvrces moje reci. Nigde nisam napisao da je zajednicki naziv za UH -seceri. Napisao sam da se dele na proste i slozene a to su seceri(prosti) i vlakna(slozeni). Pomenute zitarice sadrze i jedne i druge s tim da ovi slozeni su u znatno vecem procentu.
Link to comment
Share on other sites

Nisam hteo da komentarišem ovo pitanj, ali vidim da ste već u startu počeli da se prepucavate, a bez potrebe. Kao što svi znate ne postoje glupa pitanja, samo glup odgovor, ali zato postoje loše formulisana pitanja kao što je ovo,

Mešate babe i žabe, pa upoređujete, ribnjačkog Šarana, Šarana sa komercijale, a postoji i divlji Šaran koji isto uzima boilu.

Tačno je da se ribnjački Šaran hrani sa sirovim kukuruzom i peletama kojima je sastav takođe žitarice i kukuruz, znači hrana bogata UH, ali takav Šaran se hrani tom hranom upravo da bi se utovio i za nekih mesec dana izlovio i prodao od sv. Nikole do Božića.

Šaran koji boravi u komercijalnim jezerima, kao i ribnjački, isključivo zavisi od hrane koju mu čovek plasira, pa tako za spod se opet najviše baca hrana bogata UH, a boile koliko vidim svi balansirate.

Kao što UH prelazeu masne naslage, isto tako i proteini koji se ne utroše za neku fizičku aktivnost prelaze u masti.

Odgovor na Goranovo (Billy) pitanje, što se mene tiče glasi, hrana bogatija proteinima, a zašto? Hranu bogatu proteinima je potrebno mnogo manje uzeti, a mnogo duže te drži sitog nego hrana bogatija sa UH.(Ko razume shvatiće)

Divlji Šaran u hladnom delu godine zna da uzme kedera za hranu, a mnogi su u ranom proleću upecani na tvistera, i to komadi od 10+kg.

Kao što može, da ne jede skoro 6 meseci bez posledica za svoj organizam

Savet, pecajte na ono našta vam najbolje dolazi, pa makar to bio i kukuruz.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Samo preterani unos ugljenih hidrata dovodi do gojaznosti . Ugljeni hidrati su jako dobri za ciscenje organizma kojem i on tezi pred zimu . Ugljeni hidrati su neophodni za zdravo funkcionisanje organizma usput smanjuju apetit ali podizu energiju . Totalna je zabluda da ugljeni hidrati uzrokuju gojenje 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...