Jump to content

Prolecna Boila Za Divlju Vodu


Filip96

Recommended Posts

Pre svega pozdrav. Polako se pripremam za pecanje i u planu mi je da krenem da pecam "cim grane sunce". Rec je o divljoj vodi u kojoj ima dosta sarana i amura. Potreban mi je recept za boilu na koju cu pecati u prolece a i sa njom takodje hraniti mesto. Unapred zahvalan.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pre svega pozdrav. Polako se pripremam za pecanje i u planu mi je da krenem da pecam "cim grane sunce". Rec je o divljoj vodi u kojoj ima dosta sarana i amura. Potreban mi je recept za boilu na koju cu pecati u prolece a i sa njom takodje hraniti mesto. Unapred zahvalan.

koja je voda u pitanju dosta je bitno kao sto je bitno dali je naapadnuta , dali je pecano boilima, itd.
Link to comment
Share on other sites

Pre svega pozdrav. Polako se pripremam za pecanje i u planu mi je da krenem da pecam "cim grane sunce". Rec je o divljoj vodi u kojoj ima dosta sarana i amura. Potreban mi je recept za boilu na koju cu pecati u prolece a i sa njom takodje hraniti mesto. Unapred zahvalan.

 

Ako imaš mogučnost hranjenja mjesta a tako je navedeno onda više manje nije od presudne važnosti dali je voda pod večim ili manjim pritiskom i dali šaran pozna ili ne boilu. Jako brzo če ju upoznati nakon tvog prihranjivanja.

 

Na proljeće mu ponudi kompletnu paletu mamaca, od srednje jake fich boile preko nekog bird cream mixa pa sve do sjemenki koje si jako raskuhao. Obrati na samome početku, pošto kažeš da se radi o divljoj vodi, da si na pravome mjestu.

 

Bez obzira na bijelu ribu koja je redoviti posjetitelj velikih i kompletnih hranilišta mjesto koje redovito posječuju šarani iznjedri uvijek termin kada samo oni udaraju.

 

Nakon što si ušao u bit toga mjesta, i nakon što su uvidio koju ti mamac boilu najbolje uzimaju , ostale smanji a top boilu pojačaj u količini i izbaci pomalo sjemenke. Ako treba tu top boilu povečaj u promjeru. Mjesto u određenim kampanjanja odradi i kobrom ili pračkom po mogučnosti, sa više, ili ponekad sa manje prihrane.

 

Uglavnom uvijek nešto radi, mijenjanj samo osnova neka bude ista, a ona je boila koju ti najbolje uzimaju.

 

Ako poćnu prevladavati amuri možeš složiti neku manje kvalitetnu boilu u večoj količini na voćnoj aromi i preko jačeg hranilišta od kukuruza i pokojeg tigrovog oraščića baciti uvijek par kila tih boila. Amuri koji pronađu takvo uvijek obnavljano hranilište redovito če ga posječivati, ponekad kao po satu, i prazniti. Na dlaku mu ponudiš sve opcije sa tog hranilišta, boila, tiger, kukuruz, i na kraju zaključiš što uzima najbolje. Lovne mamce uvijek olakšaj sa nekom spužvicom, možeš i odignuti potpuno od dna da strši.

 

Sve ostale detaljnije informacije, o mixu i slično, moraš postaviti pitanje jer ovako neznamo točno dali te iteresira konkretan mix ili samo ideja za mix.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Evo jedan koji treba da se dopuni sa hemijom ,a to ce neko od iskusnih sa foruma da predlozi,ako je raspolozen 250g kukuruzno brasno 250g sojino brasno 100g konoplje brasno 100g mleko u prahu 300 psenicni griz /moze da se stavi 5g aleva paprika,5g beli luk,5g cimet Drugi 400gr Frolic-mleveni /200gr Kukuruzni griz 300gr Odmasceno sojino brasno /100 gr Kalcijum kazein /Treci 100gr konoplja brasno /100gr kakao u prahu /100gr mleveni lesnik /200grkukuruzno brasno /100gr integralno brasno 400gr psenicno brasno /Cetvrti 50gr Kokos 300gr kukuruzni griz 50gr psenicne mekinje 50gr konoplje brasno 50g krompirovog brasna /100g sojino brasno /200g puding od vanile 100g mleka u prahu 100g pticija hrana /Mogucnosti u eksperimetisanju su velike moras da vodis racuna o sadrzaju proteina ,masti,secera i rastvorljivosti boile.Ja sam imao uspeha sa trecim i cetvrtim receptom na Tamisu uz naravno moju hemiju s kojom sam obogatio mixseve koje naravno cuvam kao tajnu,ali sto rece prehodnik moras da odaberes pravo mesto i da napravis pravilnu taktiku za prihranu i sve je ostalo stvar strpljenja i naravo srece
Link to comment
Share on other sites

E ovako rec je o divljoj stajacoj vodi. Na njoj sam pecao prosle godine ali ne na prolece vec u leto. Ove godine planiramo da pocnemo ranije sa pecanjem,na prolece. Voda je dosta plitka dubine je oko 1,5 m prosecno a ima negde gde dodje i do 1,90 ili 2 metra. Na toj vodi sam leti prolazio dobro na sbs aromu plumshelfish,da li to znaci da bi trebao na prolece da je probam ?. Saran poznaje boilu ali isto tako jede i kukuruz i druge zitarice. Dosta ribolovaca boravi na njoj ali uglavnom "pecaju" i hrane kukuruzom nadajuci se saranu ali uglavnom dobijaju amure.

 

Konkrentno me je zanimalo ovo sto je bobancarp napisao,znaci neki miks na koji cu dodati hemiju...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...