Jump to content

Carp Maraton Dani Ludaje 2013


Recommended Posts

CARP MARATON 72 SATA „DANI LUDAJE“
RIBOLOVAČKO CARSTVO 2013

Od 10 do 13.10.2013 godine USR Šaran i klub Ribolovačko Carstvo iz Kikinde organizuje takmičenje u šaranskom ribolovu od 72 sata na reviru Ribolovačko Carstvo Kikinda. Generalni sponzori ovog takmičenja su : Maros Miks Kikinda, Prodavnica Oktopus Kikinda i Fishing World Beograd. Mogu pecati ukupno osamnaest ekipa sa po četiri člana, na četiri štapa sa po jednom udicom na štapu. Skup takmičara je 10.10.2012 u 1000 .Kotizacija za ovo takmičenje je 15.000,00 dinara po ekipi. Svaki učesnik ovog takmičenja će dobiti na poklon majicu.
Obezbedjen je završni ručak sa pićem na kraju takmičenja za sve učesnike kao i goste takmičenja.

Nagrade su:
1 mesto Mašinice Shimano 8000 OC x 3 komada + Pehar
2 mesto Spro Revebage 12 300 x 3 komada + Pehar
3 mesto kreveti dva komada Strategy + Pehar
4 mesto Shimano Alivio 12 300 3 komada
5 mesto Shimano Beastmaster Spod
6 mesto Tubertini Tele carp 3 komada
7 mesto dušeci Strategy 2 komada
8 mesto bežični set signalizatora 3+1
9 mesto Dve šaranske torbe 360 i 390 strategy
10 mesto paket marosa 15000 din
11 mesto paket marosa 5000 din
12 mesto večera za celu ekipu u restoranu Šaran
13 mesto Poklon paket od Mich baits
14 mesto Poklon vaučer od gvožđare Hermes
15 mesto Poklon vaučer od picerije Maciato
16 mesto Poklon vaučer od picerije Maciato
17 mesto Poklon vaučer od picerije Maciato
18 mesto Poklon vaučer od picerije Maciato
najveća riba paket marosa 20000 din + Pehar


Prijave ekipa i rezervacije su do 25.09.2013 a od 25.09.2013 ko prvi plati učestvuje! Uplatu izvršiti lično ili na br. tekućeg računa USR „ŠARAN“ 340-35117-18 , pri uplati navesti na ime uplatioca naziv ekipe i ime i prezime kapitena, pod svrhom uplate navesti kotizacija za carp maraton „Dani Ludaje“, a pod primalac USR „Šaran“ Kikinda..
Kontakt telefon 063/8820065 Zoran.
PRAVILNIK
ZA TAKMIČENJA NA REVIRU
RIBOLOVAČKO CARSTVO KIKINDA
Propozicije
Po dolasku ekipa na startnu poziciju (boks) dopušteno je ispitivanje (sondiranje) dna uz pomoć štapa, olova i markera (udica ne sme biti na sistemu). Vreme odredjeno za pripremu ekipa pre starta takmičenja je 1 (jedan) sat.
Ekipa se sastoji od 4 člana. Sva 4 člana imaju pravo aktivnog učešća i pecanja tokom svih sati predviđenih za trajanje takmičenja.
Takmičarsko pecanje se vrši na najviše 4 štapa u vodi. Ukoliko sudija zatekne više od 4 štapa zabačenih u vodu, ekipa će biti kažnjena crvenim kartonom.
Takmičari u boksu mogu da poseduju neograničen broj štapova, ali pri zameni štapova takmičari su dužni da jedan štap potpuno izvade iz vode, a tek potom zabace drugi štap. Ukoliko sudije zateknu 4 štapa u vodi, a peti štap je u rukama ribolovca i sistem (olovo sa udicom) je u vodi (takmičar vadi štap napolje ili ga je tek zabacio), ekipa će biti kažnjena žutim kartonom.
Sistem se može zabacivati isključivo pomoću štapa. Štapovi koji se koriste u takmičenju mogu biti isključivo šaranski i ne smeju biti duži od 13 fita – 4 metra. Najlon koji se koristi ne sme biti tanji od 0,25mm. Sistem sa olovom mora biti prohodan ili polufiksan da ne bi došlo do uginuća ribe prilikom kidanja najlona. Ne poštovanje ovih pravila biće sankcionisana sa žutim kartonom.
Dozvoljeno je pecanje samo sa jednom udicom po štapu, te je obavezno prezentovati mamac na dlaci. Kršenje ovog pravila kažnjava se crvenim kartonom.
Minimalna dopuštena težina olova iznosi 50 grama. Dozvoljeno je koristiti \”back lead\” olovo.
Dozvoljeno je korišćenje dva marker štapa, kao i dva spod štapa za prihranu, koji sa vrhom moraju biti okrenuti paralelno sa obalom, i na marker štapu koji je zabačen u vodu ne sme, pored olova i markera, da bude i udica. Kršenje ovog pravila kažnjava se crvenim kartonom.
Dozvoljeno je pecanje na: boili, zrnaste vrste mamca (partikle) i pelete. Dozvoljeno je prihranjivanje boilama (seckanim i celim), zrnevljem i peletom. Kršenje ovog pravila kažnjava se žutim kartonom. Dozvoljeno je da jedan mali deo pelete i zrnevlja bude pomešan ali da se koristi samo za PVA vrećice.
Zabranjeno je: prihranjivanje i korišćenje boila prečnika većeg od 22 mm, lepljenje paste na olovo ili mamac. Boili moraju obavezno biti kuvani (ne smeju pod pritiskom prstiju ostati u zgnječenom obliku i da im je veći deo unutrašnjosti živ – ne kuvan). Kršenje ovog pravila biće kažnjena sa crvenim kartonom.
Hranjenje je dozvoljeno isključivo: rukom, raketom, praćkom, lopatom, kobrom, katapultom bez federa, PVA vrećicama, mrežicama i koncem. U noćnom periodu koji će odrediti glavni sudija, u zavisnosti od godišnjeg doba, dozvoljeno je hranjenje i pecanje samo uz pomoć PVA vrećica, mrežica, konca i kobre. Upotreba nekog drugog načina hranjenja noću, osim navedenog, biće kažnjeno sa crvenim kartonom.
Zabranjeno je: pecanje na plovak i nekom drugom metodom osim navedene, upotreba opreme sa daljinskom kontrolom:sonara, čamaca za prihranjivanje, dušeka za prihranu ili razvlačenje pribora. Kršenje ovih pravila biće kažnjeno crvenim kartonom.
Zabranjeno je: korišćenje, hranjenje i pecanje na živi mamac (larve, crvi, gliste...) ili veštačkih mamaca bilo koje vrste (sem silikonskog kukuruza), upotreba hranilice i praškaste hrane. Kršenje ovih pravila biće kažnjeno sa crvenim kartonom.
Nije dozvoljeno u box-u držati: praškastu hranu, žive i veštačke mamce (sem silikonskog kukuruza). Od strane sudija takve stvari će biti udaljene iz boxa a ekipa će biti kažnjena crvenim kartonom.
Svako naknadno unošenje hrane za ljudsku upotrebu, za vreme trajanja samog takmičenja, mora biti prijavljeno sudijama pre unošenja u box. Ne poštovanje ovog pravila biće sankcionisano žutim kartonom.
Hranjenje ribe, zabacivanje, kao i držanje opreme (štapovi sa držačima) mora biti isključivo sa označenog prostora (plato 3 x 4 metra ili box označen sa plastičnom trakom). Kršenje ovih pravila biće kažnjeno sa crvenim kartonom.
Prilikom izvlačenja ribe, takmičar ne sme izaći iz obeleženog prostora svog sektora i ugrožavati susedna polja. U slučaju da riba ode u susedno polje i umrsi najlon susednoj ekipi, uz saglasnost susedne ekipe biće bodovana. U slučaju da nema saglasnosti susedne ekipe, iz čijeg je polja riba izvađena, riba se neće bodovati.
Riba slučajno zakačena za drugo mesto, a ne u ustima, broji se kao važeći ulov.
Riba se mora tretirati sa najvećom pažnjom i pustiti neoštećena.
Zabranjeno je naglo povlačenje udice tzv. grabuljanje. Ekipa čiji takmičar namerno ozledi ribu biće kažnjena crvenim kartonom.
Dušeci za polaganje ribe, kao i sakovi za čuvanje ribe, moraju biti vlažni pre nego što se riba izvadi na obalu i položi na isti.
Kršenje ovog pravila biće kažnjeno žutim kartonom.
Svaka ekipa mora imati dušek za polaganje ribe i minimalno 5 sakova za čuvanje ribe kao i šaranski meredov sa okcima max. 10 x 10 mm. Bez ovoga ekipa ne može započeti takmičenje. Pravilo: jedna riba - jedan sak. (u suprotnom druga riba se neće bodovati).
Noću nije dozvoljena upotreba lampi i svetiljki prilikom vađenja i zabacivanja, osim onih što idu na glavu, i njihov snop ne sme biti većeg dometa od 15 m.
Ulazak u box-ove je strogo zabranjen. Kažnjava se takmičar, odnosno njegova ekipa, koji samoinicijativno i bez poziva uđe u box koji nije njegov, prvi put opomenom a svaki sledeći put žutim kartonom.
Sudija zvučnim signalom odredjuje sledeće radnje:
* Prvi dugački signal označava početak takmičenja i hranjenja.
* Drugi dugački signal označava završetak takmičenja. Ako takmičar za vreme poslednjeg signala zamara ribu, preostaje mu 15 minuta da ulov izvadi iz vode.
* Kratak zvučni signal u toku samog takmičenja označava kako početak tako i kraj hranjenja.
Merenje ribe obavlja isključivo sudija sa pomoćnikom. Merenju mora da prisustvuje i član susedne ili neke druge ekipe koje odredi glavni sudija ili sudija koji trenutno meri ulove (tog člana ćemo u daljem tekstu zvati kontrolor). Kontrolor ne ulazi u box-ove u kojima se meri riba, ali se na njegov zahtev merenje mora ponoviti i težina izmerene ribe mu se mora dati na uvid. Nakon potpisivanja liste ne uvažavaju se prigovori u pogledu ulova.
Svaku kapitalnu ribu ulovljenu noću, kao i ulov amura, takmičar je dužan da prijavi sudiji odmah po stavljanju u sak.
Svaki ulovljeni šaran ili amur težine ispod 1 kilograma neće se bodovati kao ostvareni ulov.
Na svakoj listi ulova mora da bude potpis: člana ekipe kojoj se meri ulov, kontrolora i sudije koji trenutno meri ulove. Ribu u vodu isključivo vraća sudija ili pomoćnik sudije. U slučaju da se ekipa koja je pozvana da da kontrolora ne odazove i ne prisustvuje merenju, biće kažnjena sa 10 kg umanjenja ukupnog ulova, a sudija će pozvati neku drugu ekipu da da kontrolora.
U slučaju iste ukupne težine, konačan plasman odlučuje veći broj riba, a u slučaju istog broja odlučujući je ulov najteže ribe.
Strogo je zabranjeno vikanje na sudije i psovanje istih a kazna u ovom slučaju je žuti karton. Glavni sudija može kazniti svaku ekipu za prekršaje koji su navedeni ovim pravilnikom, i za prekršaje koji nisu navedeni, a nisu u kodeksu sa pravilima sportskog i modernog šaranskog ribolova i duha fer-pleja.
Nakon svakog takmičenja ekipe moraju ostaviti box u čistom stanju.
Propisane kazne su:
• OPOMENA
• ŽUTI karton – na kraju takmičenja se oduzima 10% od ukupnog ulova i takav ulov ulazi u konačnu listu;
• Drugi ŽUTI karton je automatski i crveni;
• CRVENI karton – diskvalifikacija ekipe iz tog kola, potpuno poništenje ulova i 0 poena.
U svim spornim situacijama odlučuju sudije, a konačnu odluku donosi GLAVNI SUDIJA.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...