Jump to content

Pomoc Rolanje Boila


DrDelija

Recommended Posts

Treba mi savet. PRVI PUT ROLAM BOILE. Napravio sam neki svoj mix, dodao malo hemije, aromu i zasladjivac... Kada sam krenuo da ga rolam ni jedna boila nije ispala okrugla. Sve su nekako bangave. Zanima me da li je to do mixa ili sam ja nesto drugo sjebao.

 

Link to comment
Share on other sites

Treba mi savet. PRVI PUT ROLAM BOILE. Napravio sam neki svoj mix, dodao malo hemije, aromu i zasladjivac... Kada sam krenuo da ga rolam ni jedna boila nije ispala okrugla. Sve su nekako bangave. Zanima me da li je to do mixa ili sam ja nesto drugo sjebao.

 

 

kao prvo cime si rolao boile i cime si pravio kobasice. da bi se lepo rolalo prvo mora masa da bude cvrsce umesana da nije onako zitka da se lepi za ruke a ako pravis kobasice pistoljem ili bilo kojom masinom moras da nastelujes otvor levka dobro da vi ti boile bile idealno okrugle da nisu elipsaste. 

Link to comment
Share on other sites

u pravu je milance sto kaze da pojasnis banglave , najbolje bi bilo da slikas par boila pa ce mo videti verovatno ti je promer na levku veci i izlaze ti boile malo kao jajaste a sa starnama gde ih je roler seko ima kao malo supljine ako je tako moras smanjiti levak ili ako ti izlaze onako kao valjak znaci da ti je levak mali moras prilagoditi tacno . mislim da ti je tu problem. ako mozes slikaj i stavi sliku

Link to comment
Share on other sites

Ako mogu i ja da pitam nesto, al' onako laicki?

 

Zasto je toliko bitno da boile budu idealno okrugle, tj. loptaste?

Za kobru je bitno da bi letela kako treba, a i ako je precnik kobasice veci nevalja jer ispada ne nabijena boila nego po sredini suplja  a ako je kobasica manja i nije neki problem za pecanje 

Link to comment
Share on other sites

Pitao sam pod pretpostavkom da su boile dobro nabijene/sabijene?

Ispada da je jedini bitan razlog pravilnog oblika bacanje kobrom?!

Ako je dobro sabijena po meni jedino je to razlog da bude idealno okrugla 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao sto Ganic rece,ako je kobasica sira,boila je unutra suplja i nepravilnog oblika.Moj ti je savet da kupis tuljak za pistolj koji ima obelezen promer i resio si problem.Kanale na roleru tanko namazi uljem i rolaj.Poz

Link to comment
Share on other sites

Roler 16mm pistolj 16 mm izlaz... Masa je cvrsta i ne lepi se... :)

Nesme izlaz iz pistolja da ti bude 16 smanji ga na 14,5 pa probaj. Testo koje izlazi iz pistolja izlazi "nabijeno" i kada izadje ima potrebu da se siri i stvara ti problem dobijes kobasice za 18icu. Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

dali ce da bude 13 ili 13,5 ili 14 zaqvisi od pistoja kojim pritiskom ga gura koliko masina sabija testo i naravno od gustine tesata tako da mora prilagoditi tuljak svom testu i masini koja radi kobasice

Link to comment
Share on other sites

Ali i dalje su bangave. Pa mi treba savet. Gde sam zajebao. U teoriji sve znam, a praksa me jebe :D

Mozda kada izbacis kobasice iz pistolja ih razvuces rukama pa budu  malo tanje, dovoljno da boile budu elipsaste, tj nemaju precnik da popune kanale u roleru....a mozda ti ja samo malo manji  izlaz iz pistolja nego sto treba...

 

A i to sto Bata kaze je tacno...moze i miks da zajebava ponekad, mada se meni desavalo da se kobasica malo skupi i dobije veci precnik od zeljenog...nikada manji....

Link to comment
Share on other sites

3 posta na dan tek sam .sada dobio priliku da odgovorim. Evo ovako, smanjio sam promer na pistolju i bile su odlicne. Inace to je prvi mix koji smo smislili drugar i ja. Nazvali smo ga pijani, posto smo bili cirka kada smo smisljali. Zeleo bih da cujem vase misljenje. Mix glasi

400 gr psenicnog brasna

200 gr kukuruznog brasna

100 gr kukuruznog griza

100 gr plazme

50 gr mleka u prahu

50 gr sojinog brasna

100 gr mlevene hrane za ptice

9 jaja

Plus malo hemije, zasladjivac, vocna aroma

Kao sti rekoh prve boile koje sam napravio i bicu presrecan.kada bi barem jednog sarana prevarili na njih. Za prvi mix dosta :)

Link to comment
Share on other sites

3 posta na dan tek sam .sada dobio priliku da odgovorim. Evo ovako, smanjio sam promer na pistolju i bile su odlicne. Inace to je prvi mix koji smo smislili drugar i ja. Nazvali smo ga pijani, posto smo bili cirka kada smo smisljali. Zeleo bih da cujem vase misljenje. Mix glasi

400 gr psenicnog brasna

200 gr kukuruznog brasna

100 gr kukuruznog griza

100 gr plazme

50 gr mleka u prahu

50 gr sojinog brasna

100 gr mlevene hrane za ptice

9 jaja

Plus malo hemije, zasladjivac, vocna aroma

Kao sti rekoh prve boile koje sam napravio i bicu presrecan.kada bi barem jednog sarana prevarili na njih. Za prvi mix dosta :)

ja bi gramazu psenicnog smanjio na 50 gr a onda bi sojinoi stavio 300 i jos po nesto za tu razliku od 100gr zavisi kolko mislis da pojacas svoj mix

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam jos, videcu kada ove isprobam. Lagano cu, sto ti kazes, dodavacu, menjati, doterivati taj mix, ali prvo da isprobamo ove cisto da vidim da li sluze bar za nesto :) Hvala na savetu za sojino brasno, sledeci put kada budem pravio uradicu tako :) I recimo u toj razlici od 100 gr staviti recimo riblje brasno ili tako nesto :)
Link to comment
Share on other sites

Toliko belog brasna ne ide ni u valjak,noklu kako vec a najmanje ti treba toliko u boili.Malo procitaj vise,imas na netu sve ako zelis da se bavis rolanjem.

Link to comment
Share on other sites

Ako je 16mm roler, rupa na levku ne sme biti veca od 13.5mm. Probaj prvo sa 13mm pa ako budu valjkaste boile onda povecaj na 13.5mm. Neces imati tih problema.

Nije tako Kristijane...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...