Jump to content

COMBI RIG


Recommended Posts

  • 2 years later...

Ja koristim i za combi i za chod rig 12lb 0.35mm kordin fluoro karbon, e sad zasto nekako mi je on ona zlatna sredina jbg znam nije konkretan odgovor ali ja njega koristim :), lepo se oblikuje i lepo vezuje udicu, meni 

Link to comment
Share on other sites

koju debljinu fluorocarbona najcesce koristite za pravljenje combi rig-a i zasto?

Ja koristim vec par godina za plice spotove  fluorocarbon od firme Climax debljine 0,45 jacine 12,3 kg

 

http://www7.pic-upload.de/30.12.12/3qguxt6yqkoc.jpg

 

Za spotove gde  su krsevi,skoljke itd koristim od firme Fox Rigidity 0,47mm a za extremne situacije po potrebi  Climax Hard Mono.40lb 18,1kg

 

http://www10.pic-upload.de/30.12.12/y3omttl9mya.jpg

 

http://www7.pic-upload.de/30.12.12/ryiccvbv9ksx.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

 treba mi za plitku i jako bistru vodu... koristim 0.30mm za direktno vezivanje udica a za combi sam koristio 0.43mmm ali sad ne mogu da dodjem do njega... moram da biram izmedju 0.39mm i 0.46mm pa sam hteo da cujem jos neka iskustva... hvala puno otto  :hi:

Link to comment
Share on other sites

Mene je vec zacudilo zasto vezes combi rig sa o.30mm :unknw: Po mom misljenju i skromnom iskustvu o,30mm fluorocarbon ne vrsi tu funkciju combi Riga jer nije dovoljno krut dabi sprecavao izduvavanje mamca.

 

Mene je mnogo zacudilo da niko nije pitao koju funkciu ili prednost ima Combi rig :pardon: 

Link to comment
Share on other sites

ne koristim 0.30 za combi rig vec za vezivanje direktno na udicu no. 8 ... znam da nema dovoljnu krutocu da spreci pljuvanje ali nije mi to ni cilj sa tim sistemom... u situaciji kada riba uzima siguran mamac, mamac na koji je navikla, zelim da mala udica "odradi" svoje u ustima sto je tesko ukoliko je prekruto vezana... zelim da sistem bude dovoljno neprimetan u izrazito plitkoj i izrazito bistroj vodi... i dovoljno nemrsiv... i tu nemam nedoumicu.

 

combi rig je druga prica... za tu potrebu vezujem deblji fc, obicno 0.43 kao sto sam i rekao... sada sam u mogucnosti da nabavim 0.39 ili 0.46... prvi mi se upravo cinio pretankim da bi vrsio funkciju, a opet 0.46 mozda malo robustan za fin predvez i nezno prolecno pecanje... pa sam hteo da cujem tudja iskustva... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mene je vec zacudilo zasto vezes combi rig sa o.30mm :unknw: Po mom misljenju i skromnom iskustvu o,30mm fluorocarbon ne vrsi tu funkciju combi Riga jer nije dovoljno krut dabi sprecavao izduvavanje mamca.

 

Mene je mnogo zacudilo da niko nije pitao koju funkciu ili prednost ima Combi rig :pardon: 

Mene kako još nitko osim janeta nije predložio ništa osim flourocarboona,koji se meni baš nešto i nije pokazao kao top izbor iako ga koristim više od 9g.Iako se čini nevidljiv ponekad zna oterat brže ribu nego konvencionalan predvez.

I šta je to combi rig i di piše da se on mora isključvo sastojati iz krutog i mekog dijela?

Link to comment
Share on other sites

Tema je bila combi rig a milancheshow je postavio pitanje Koje fluorocarbon podveze koristimo.

Combi rigovi se mogu vezati od jednog materiala ili sa dva razlicita materijala ili sa podvezom na primer anaconda enemy braid koji ima prevlaku koja se u prednjem delu par centimetra odstranjuje i stime dobija combi rig.

Niko nije rekao dase obavezno mora isključvo sastojati iz krutog i mekog dela ali se najvise tako prakticira a meni se tako dobro pokazao za daleke izbacaje jer se ne mrsi u letu tako cesto a na dnu lezi ravno i skoro nevidljivo pogotovo u bistrim i plitkim dubinama ako je kombiniran sa fluorocarbonom.Jos jedna prednost combi riga ako je meko sa krutim kombinirano da malo teze moze izduvati mamac sa udicom.Losa osobnost fluorocarbona je daje jako osetljiv na skoljke ili neka druga ostra predmeta pod vodom.Inace je u praksi namenjen za normalno lezeci mamac ili balansirani (snesko) ali funkcionira odlicno i Pop up ali se tada mora podvez izbalansirati sa putty ili olovcem.

 

;)

 

http://www10.pic-upload.de/31.12.12/s6kq8da74dvu.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Šta mislite kako izgleda stiff rig na muljevitom dnu kad olovo potone u mulj a, kruti dio se uspravi prema gore?

Kako na to riba reagira kad nešto dotakne ,a nevidi šta je(po danu)?

Stiff rig treba svremena na vrijeme ravnati jel se kruti dio zna izobličiti i ne leži dole na dnu .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima vec uradjenih pletenica kao rig marole pletenica spolja i fluorocarbon unutra i osprey koji je obrnuto.TAko da nema cvorova izmedju kao slaba karika sistema.Sto se tice krutosti josh ponekad pecam na sufix silky soft i sufix magician bash zbog mekoce na opreznije sharane i nikad nije otkazo.To da treba da bude fluoro carbon krut bar meni nesmeta cak shta vishe volim tanji i mekshi.Problem je kad se peca kod krsha i kamenja lako pukne.Zato ga nepreferiram cak shta vishe nisam dobio mnogo u udarcima.A na dva i vishe metara dubine pogotovo na komercijale gde je voda mutna uopshte nema razlike dal se vidi il nevidi

Link to comment
Share on other sites

Inace u 90% situacija pecam na kombi rig i blow back sistem sa LS tipom udice... ( kombinaciju FC-a i upredene strune )

Pravim ga od debelog krutog monofila ili od FC-a debljine oko 0.45mm, a moze i deblje...

Kada se koristi u kombinaciji sa kopcom i vrtilicom sa prstenom, sistem ima dovoljnu pokretljivost da gotovo uvek lezi na dnu...

Link to comment
Share on other sites

Ja ne razumem zasto ljudi sebi komplikuju zivot sa kombi rigom ,kad vec ima toliko dobrih predveza .......poput korde,foxa,krystona......samo skines zastitni omotac koliko ti treba...i pecas kao kralj!!!!!!!! :yahoo: :yahoo: :yahoo:

mozda zato sto neko peca u metar dubine kristalno prozirne vode pa misli da ce mu fluorocarbonski predvez doneti prednost u lovu... ili mozda zato je kruti deo predveza koje si naveo krut koliko i polni organ moga dede...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

e pa ako deniju i kompaniji ne peca fluorocarbonski predvez onda cu i ja prestati da ga koristim iako se meni, na vodi na kojoj pecam, odlicno pokazao... 

od sad cu saranske predveze da pravim iskljucivo od sajlica za stuku... samo da se odlucim dal 20lb ili 30lb  :yahoo:

 

salu na stranu, moras ti da skuzis da to sto je neko mozda i video na nekom filmu ne uzima zdravo za gotovo...

 

ja nisam uspeo da odgledam film jer brzo saspim, ali moram da priznam da me zanima kako su oni resili problem i poceli da dobijaju grizeve u kristalnoj vodi?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...